Avondje Techtuinieren
Microsoft stopt in oktober 2026 met de ondersteuning van Windows 10 en wil graag dat jij een nieuwe laptop aanschaft. Maar wat nou als je je huidige laptop weer snel en veilig zou kunnen maken?
De meeste laptops kunnen nog prima jarenlang meegaan als je er Linux op installeert. Linux is misschien net wat anders dan het besturingssysteem dat je gewend bent. Het kan zijn dat je daarom aarzelt om het uit te proberen. Maar ook op een laptop met Linux kun je prima browsen, e-mail sturen, bestanden maken, spelletjes spelen, etc. Wij helpen je graag om wegwijs te worden met Linux.
Door Linux te installeren op jouw oude laptop bespaar je niet alleen een hoop geld, maar verklein je ook jouw ecologische voetafdruk. Er zitten namelijk veel zeldzame metalen in elektronische apparaten. De winning daarvan kost veel energie en is vaak vervuilend voor de omgeving. Daarom is het goed om alleen als het écht nodig is nieuwe elektronica aan te schaffen.
Bovendien verklein je op deze manier je afhankelijkheid van Big Tech: Linux is open source en voor de distributie niet afhankelijk van een bedrijf.
Tijdens deze avond techtuinieren:
- vertellen we je alles wat je moet weten over Linux
- zijn er laptops waarop je Linux zelf kunt uitproberen
- installeren we gratis Linux op jouw laptop*
- geven we een demonstratie van Thunderbird, een e-mailprogramma wat je op Linux kunt gebruiken
*Als je dit wilt doen, zorg dan dat je van tevoren een backup van al je bestanden maakt en neem een usb-stick mee.
NB. Deze avond is bedoeld voor laptops waarop Windows draait/draaide. Heb je een computer met een ander besturingssysteem, dan kunnen we deze avond onderzoeken wat er mogelijk is.
Meer weten? Luister naar dit interview met Martine Postma over Linux op Radio 1 (link opent in nieuwe tab)
13 april 2026
19.30 – 21.30 uur
Locatie: Duurzaamheidscentrum Hilversum, Bussumerstraat 69C
Dit event is geweest.
Ik doe mee met:
Avondje Techtuinieren
