Hilversum 100  - 100% duurzaam in 2050
Het netwerk van duurzame doeners

Avondje techtuinieren

Hoe kom je los van Big Tech? Makkelijke Tips!

Welk “device” je ook koopt, er staat al een rijtje standaard programma’s voor je geïnstalleerd om te gaan gebruiken. Eentje om te internetten, om te mailen, een cloud om backups te maken. Of het nou een Apple, Windows of Android is, ieder merk heeft eigen programma’s om jou te bedienen. Het is allemaal voor jouw gemak, welzijn en geluk. En gratis, écht waar!!!

Echt waar??? Inmiddels weten we wel beter. Het verdienmodel van Big Tech is het verhandelen van jouw data en ze worden er erg rijk en machtig mee. Als het gratis is, ben jij het product. 
Maar ja, wat doe je er tegen?

Nou, je kunt daar erg makkelijk en snel wat aan doen door simpele (en vooral bewuste) keuzes te maken bij het gebruik van je apparaat! Op deze Techtuinieren-avond gaan we aan de gang met jouw mogelijkheden en keuzes bij het gebruik van :

  • Browsers (Edge, Safari, Chrome)
  • Wachtwoordmanager + authentificatie
  • Zoekmachine (Google)
  • Mail (outlook, mail, Gmail)
  • Tekstverwerken en andere Office toepassingen
  • Cloud (One-drive, iCloud, Drive)
  • Inloggen met Google of Apple of Facebook
  • Chat/berichten (Whatsapp)

Kom ook het laaghangende fruit plukken om je los(ser) te maken van Big Tech en neem vooral je laptop, smartphone of tablet mee.

Avondje techtuinieren

8 juni 2026
19.30 – 21.00 uur

Locatie: Duurzaamheidscentrum Hilversum, Bussumerstraat 69C

Ik doe mee!
website: sbddesign.nl