Senior wijsneuzen gezocht voor De Klimaatquiz 2026!
Speel mee in een studententeam en test samen jullie klimaatkennis.
Goed nieuws: wij doen dit jaar mee aan de landelijke Klimaatquiz 2026! Hilversum100 organiseert dit in samenwerking met het MBO College (Pre-Entree* en stichting Present/Friend4Friend) en we nodigen je van harte uit.
De Klimaatquiz is vergelijkbaar met een pubquiz; een leuke manier om samen met jongeren! je kennis over klimaat te testen. Leer dus samen in teams: ontdekken, overleggen, discussiëren en leren in een informele en gezellige setting.
In 2024 werd het Klimaatexamen voor het eerst georganiseerd. Een jaar later vond het Klimaatexamen op maar liefst 123 locaties in Nederland plaats. Omdat klimaatverandering nog niet is opgelost en samen werken het verschil maakt, is er nu ook de Klimaatquiz. Met jouw deelname speel je een belangrijke rol, zodat juiste klimaatkennis en actie de norm wordt. Het klimaatexamen-initiatief ** maakt wetenschap toegankelijk en stimuleert actie. Ze gebruiken de examenkracht om een duurzame impact te maken. Voor jong en oud. Want we zijn nooit uitgeleerd. Hoe meer we weten en begrijpen, hoe beter we in staat zijn er naar te handelen.
De kracht zit in de mix: jong van geest en senior én levenswijs
Je vormt een gemengd team samen met een paar MBO- en HBO-studenten. Aan bod komen thema’s zoals oorzaken en gevolgen, oplossingen & klimaatadaptatie, energie & voedseltransitie. Na de Klimaatquiz weet je niet alleen hoe het gesteld is met je klimaatkennis, maar ook op welke manier je zelf kunt bijdragen aan een beter klimaat. De quizmaster is niemand minder dan Robbert-Jan Proos. Robbert-Jan is bekend van theatergezelschap De Fusie. Hij is cabaretier, schrijft toneel en is regisseur.
Spannende ervaring – Durf jij het aan?
Meedoen aan de Klimaatquiz is een bijzondere ervaring. Immers je teamgenoten ken je nog niet. En je komt nog eens ergens! Wanneer zat jezelf voor het laatst in de schoolbanken? Dat is zeker al zo’n dertig tot vijftig jaar geleden ..? Sommige MBO-studenten van de Pre-Entree* opleiding spreken het Nederlands nog niet zo goed. Met jouw open houding, verbindend vermogen, focus op samenwerking en relativeringsvermogen bied je deze studenten de ruimte om kennis en ervaring op te doen. En jij leert ook van de studenten. Zij hebben soms verrassende kwaliteiten.
Hoe bereid je je voor?
Wil je je kennis vergroten voordat je de Klimaatquiz maakt? Bezoek de website klimaatexamen.nl voor oefenvragen en handige informatie. Denk eraan een pen, rekenmachine en eventueel een leesbril mee te nemen. Na afloop zijn de antwoorden beschikbaar en is er ruimte om na te praten. De quiz duurt ongeveer een uur en is geschikt voor iedereen.
Programma
• Datum: Donderdag 28 mei
• Tijd: Inloop 10.30 u, start Klimaatquiz 11 uur.
• Locatie: MBO College, Arena 301, 1213 NW Hilversum
• Als dank voor je inzet is er na afloop de mogelijkheid om deel te nemen aan een eenvoudige lunch op school.
Aanmelden en kennismaking
Geef je uiterlijk zondag 17 mei op. Aanmelden is verplicht. Heb je eerst nog vragen, twijfels of wil je meer informatie, neem gerust contact op met Sabine, via sabine@hilversum100.nl of bel 06 53999765. Ken je andere senioren, die mee willen doen met de Klimaatquiz? Maak ze enthousiast en stuur deze link door. Zegt het voort!
Voor een eerste kennismaking met de studenten zien we elkaar graag op 21 mei om 11 uur.
We kijken uit naar een gezellige en leerzame Klimaatquiz. Samen werken we aan een toekomst waarin leren en leven hand in hand gaan met zorg voor onze planeet.
Tot ziens op het MBO College!
- * Pre-Entree is een intensief traject (vaak een half jaar) voor jongeren, die nog niet direct kunnen starten met een reguliere mbo-1 entreeopleiding. Het onderwijs richt zich op taal, computervaardigheden, beroepsoriëntatie en stages.
- ** Het Klimaatexamen is een non-profit initiatief vanuit Darel Education en wordt gesteund door de Nederlandse Waterschapsbank en de provincies Noord-Holland, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.
